Uwaga tańszy zamiennik! Dr Lipp Original Nipple Balm For Lips.

21:31:00

Jednym z bestsellerowych produktów dostępnych w Wielkiej Brytanii jest balsam do ust marki Dr Lipp Original Nipple Balm For Lips. Sporo zachwytów nad nim można usłyszeć na youtubie, przeczytać na blogach i wizaz.pl. Dziś produkt możemy  kupić także w Polsce np. tutaj. I tu pojawia się mały problem, jakim jest cena specyfiku. Opakowanie 15 ml kosztuje ok. 65 zł. Dla jednych dużo, dla innych nie, ale myślę że dla każdego przydatna będzie wiedza, że istnieje zamiennik tego balsamu (zapewne nie jeden), o dokładnie takim samym składzie jak słynny Dr Lipp. O jakim produkcie mowa? Zapraszam do lektury.

Nim opowiem o zamienniku Dr Lipp jeszcze kilka słów o "oryginalnym" produkcie, a ściślej mówiąc o jego składzie. Otóż lista składników balsamu ogranicza się jedynie do lanoliny. Lanolina to wosk zwierzęcy, a konkretnie owczy (chroni wełnę zwierząt przed zamoczeniem),a otrzymuje się ją  podczas czyszczenia wełny owczej. Właściwości pielęgnacyjne lanoliny to  natłuszczanie, oczyszczanie i wygładzanie. 
Jako zamiennik balsamy Dr Lipp znalazłam Lano-maść od Ziaja. Produkt ma identyczną pojemność jak balsam Nipple Balm for Lips i ten sam skład - 100% lanoliny wysokooczyszczonej. Co prawda przy opisie produktu nie podano wprost, że nadaję się do pielęgnacji ust, lecz możemy to wydedukować z zapewniania, że "skutecznie nawilża, natłuszcza i zmiękcza naskórek”. Jako, że produkt jest przeznaczony głównie dla karmiących matek nie zawiera konserwantów, substancji zapachowych ani barwników. Balsam Ziaja dostępny jest w aptekach w cenie ok. 12 zł, czyli aż sześciokrotnie niższej niż Dr Lipp. Oczywiście 100% wysokooczyszczoną lanolinę można znaleźć także przykładowo w maściach:
1. Lansinoh, Lanolina - 10ml za ok. 18 zł,
2. A-pectus Cream – krem do pielęgnacji brodawek sutkowych – 15 ml za ok. 15 zł,
3. Mommy Care Maternity Lanolin Breastfeeding Ointment – Krem do pielęgnacji brodawek sutkowych  - 60 ml za ok. 55 zł.
4. Ardo, maść na brodawki GOLD CREAM – 10 ml za ok. 20 zł, lub 30 ml za ok. 35 zł,
5. Mokosh Cosmetics, 100% lanolina – 15 g za ok. 32 zł.


To tylko przykładowe wyliczenie preparatów opartych na 100% lanolinie. Znalazłoby się jeszcze kilka zawierających np. 99% lanoliny, albo też takich, które oprócz samej lanoliny zawierają inne pielęgnujące składniki. Ogólnie robiąc przegląd preparatów pielęgnacyjnych do brodawek sutkowych i czytając ich składy, można dojść do wniosku, że sprawdzą się one świetnie także do pielęgnacji ust. Każdy z producentów zapewnia, że jego lanolina jest najlepsza, najbezpieczniejsza itp. Na podstawie jedynie pobieżnego przejrzenia informacji o nich w Internecie mogę stwierdzić, że faktycznie produkty mimo tego samego składu, różnią się nieco np. barwą i konsystencją. W kwestii działania nie wypowiadam się, bowiem na razie stosowałam jedynie Ziaję.

Jak  wygląda maść Ziaja:

Jest gęsta, żółta, woskowata. Zapach neutralny, nie wyczuwalny na skórze.

Jak się sprawdza jako balsam do ust?

Bardzo dobrze. Kosmetyk natychmiastowo koi spękane, podrażnione usta, długotrwale je nawilża i chroni przed wysuszeniem. Zmiękcza skórę. Jest trochę ciężki, tłusty i przez cały czas noszenia na ustach jest wyczuwalny. Stosuję go od dwóch miesięcy, głównie na noc i jestem  bardzo zadowolona.

Jakie ma inne właściwości? (informację ze strony: https://ziaja.com/kosmetyki/3566,lano-masc )
- Łagodzi podrażnienia brodawek sutkowych występujące w okresie karmienia piersią,
- Skutecznie nawilża, natłuszcza i zmiękcza naskórek,
- Preparat można stosować na dwa miesiące przed porodem w celu hartowania brodawek sutkowych, czyli prawidłowego przygotowania sutków do okresu karmienia.

Oryginalnego produktu Dr Lipp nie miałam okazji wypróbować i raczej go nie kupię, gdyż cena jaką trzeba za niego zapłacić jest dla mnie zbyt wysoka biorąc pod uwagę jego skład. Nie oznacza to jednak, że zniechęcam kogokolwiek do zakupu balsamu Nipple Balm jeśli ma na to środki i ochotę, żeby tak je spożytkować. Nie będę też z nikim wdawać się w dyskusję, że być może lanolina w produkcie dr Lipp jest lepszej jakości niż w Ziaja (bądź innym spośród wyżej wymienionych), bowiem uważam takie spory za bezsensowne. Jednej osobie będzie pasować ten produkt, innej nie.

A Wy czy macie balsam dr Lipp? Co sądzicie o produkcie Ziaja?

Pozdrawiam

You Might Also Like

0 komentarze

Najnowsze wpisy

Szukaj w tym blogu

Blog Archive

POLUB MNIE NA FACEBOOKU