Jak łatwo stworzyć piękne i trwałe loki? Nowość od Babyliss Pro.

20:03:00

Każda z nas lubi zabłysnąć od czasu do czasu zmianą fryzury. Dziewczyny z kręconymi włosami lubią je wyprostować, dziewczyny z prostymi zakręcić. O ile tym pierwszym jest nieco łatwiej przebrnąć przez zabieg stylizacji, o tyle dla tych drugich kręcenie włosów może być prawdziwą udręką dla włosów. I nerwów. Poparzone uszy (lub czoło), niewytrzymujące do końca stylizacji pukle, niemożliwe do zakręcenia włosy z tyłu głowy to przejścia znane każdej użytkowniczce tradycyjnej lokówki. Nie jest łatwo, ale mam dobrą wiadomość może być znacznie łatwiej. I szybciej. I przyjemniej.  Chcecie poznać mój sekret? 
Istnieje urządzenie za pomocą, którego stworzenie perfekcyjnych loków ma być dużo łatwiejsze niż z pomocą zwykłej lokówki. Jak dziś pamiętam dzień w którym po raz pierwszy zobaczyłam innowacyjną lokówkę automatyczną od Babyliss - CURL SECRET. Byłam i nadal jestem pod dużym wrażeniem pomysłu marki Babyliss na stworzenie automatycznej lokówki do włosów. To przełomowy moment i kres użerania się z klasyczną lokówką. Dziś przedstawię Wam najnowszą wersję lokówki od Babyliss PRO - PERFECT CURL + HYDROTHERM™ TECHNOLOGY .

Opis:

Na początek trochę podstawowych informacji. Lokówkę otrzymujemy w tekturowym wysuwanym pudełeczku (wyścielonym miękkim materiałem plastikowym). Po rozsunięciu pudełeczka wewnątrz mamy plastikowy pojemniczek do którego kabelkiem przyczepiona jest lokówka, pod spodem zaś znajdziemy instrukcję obsługi, gwarancję, zapasowy pojemniczek do wypełnienia wodą oraz czyścik do lokówki.Lokówka ma srebrny, metaliczny kolor. Jej „główka” to coś w rodzaju komory z kręcącym się wewnątrz wałkiem. Na wałek nakręcane są automatycznie włosy i ogrzewane w komorze. Obok wałka znajduje się przycisk do włączenia opcji Hydrotherm. Z drugiej strony znajduje się miejsce na pojemniczek. Do pojemniczka tego wlewamy odpowiednią ilość wody destylowanej jeśli mamy ochotę skorzystać z opcji Hydrotherm. Na rączce lokówki znajdują się przyciski (idąc od główki lokówki):
1. kierunku skrętu loków –  Prawo/Lewo/Auto,
2. ustawienia czasu kręcenia dla pojedynczego kosmyka: 8,10,12 sekund,
3. ustawienia temperatury : 190C, 210C and 230C.

Cechy lokówki Babyliss Pro Perfect Curl + Hydrotherm Technology w porównaniu do Babyliss Curl Secret:
Babyliss Curl Secret
Babyliss PRO - PERFECT CURL + HYDROTHERM™ TECHNOLOGY
Rewolucyjna technologia Auto Curl pozwala na bezproblemowe tworzenie pięknych, sypkich loków, długotrwały efekt.
Technologia parowa Hydrotherm dodatkowy połysk i większa trwałość fryzury
Profesjonalnym systemem ogrzewania pozwala na szybkie tworzenie skrętów - włosy są automatycznie zasysane do komory ceramicznej, gdzie są delikatnie przytrzymane i łagodnie ogrzane ze wszystkich kierunków, co tworzy skręt.
Ceramiczna komora curl dla sprawnego tworzenia loków.
Opcja automatycznego kierunku skrętu loków tworzy naturalne wykończenie na włosach zmieniając kierunek każdego skrętu w miarę stylizowania fryzury.

3 ustawienia timera z wskaźnikiem dźwiękowym dla różnych efektów stylizacji.
Jonowy system kondycjonowania włosów.
3 stopnie ogrzewania: 190 ° C, 210 ° C i 230 ° C dla długotrwałych rezultatów.
2 stopnie ogrzewania oraz 3 ustawienia timera z wskaźnikiem dźwiękowym dla różnych efektów skrętu.
Wydajny, superszybki system ogrzewania – urządzenie gotowe do użycia w kilka sekund.
Zaprogramuj lokówkę do tworzenia sypkich, naturalnych fal lub mocno zdefiniowanych loków.
Kontrola kierunku skrętu loków – dla uzyskania równomiernego skrętu albo naturalnego wykończenia.
Ochrona mata cieplna do ochrony powierzchni podczas stylizacji.
Nadaje się do krótszych i dłuższych włosów.
Przełącznik włącz / wyłącz.
Włącznik / wyłącznik z lampką kontrolną.
Wskaźnik gotowości urządzenia do użycia (ciepła, nagrzania).
Wskaźnik gotowości urządzenia do użycia (ciepła, nagrzania).
20 min tryb uśpienia.
20 min tryb uśpienia.
Automatyczne wyłączanie.
Automatyczne wyłączanie.
2.5m przewód obrotowy do łatwiejszej kontroli podczas stylizacji.
Obrotowy przewód o długości nadającej się do salonu fryzjerskiego.
3 lata gwarancji.
Gwarancja 6 miesięcy.
 *kolor niebieski: cechy wspólne dla obu lokówek, ale wymienione w opisie producenta tylko dla jednej
* kolor zielony: cechy wspólne dla obu lokówek
* kolor czerwony: różnice.

                Z powyższego zestawienia wynika, że obie lokówki wyposażone są w te same rozwiązania techniczne tj. system auto-curl, profesjonalnego ogrzewania w komorze ceraminicznej, jonizacji, 3 ustawienia timera. To co różni oba produkty to przede wszystkim technologia hydrotherm, możliwość wyboru temperatury oraz możliwość kontroli kierunku skrętu.

 Opis producenta.

„Stwórz bez trudu długotrwałe, piękne loki z BaByliss PRO Perfect Curl z technologią Hydrotherm ™. Lokówka delikatna, szybka i łatwa w użyciu, włosy zostają automatycznie wciągnięte do komory zwijania ceramicznego, gdzie są delikatnie przytrzymane i ogrzane we wszystkich kierunkach, aby bez trudu stworzyć skręty. Technologia parowa Hydrotherm ™ daje twoim włosom kondycjonujący zastrzyk nawilżenia – większy połysk i dłuższą trwałość. Kiedy skręt jest gotowy, wystarczy uwolnić włosy z komory, aby odsłonić piękne, sypkie loki i pozostawić twoje klientki zupełnie oniemiałymi.
Włosy nie są ciągnięte przez urządzenie (poddawane napięciu), stylizacja trwa zaledwie kilka sekund, tworząc idealne loki. Urządzenie ma wskaźnik dźwiękowy, aby przypomnieć dokładnie, kiedy należy uwolnić włosy z komory ogrzewania. Eksperymentuj z różnymi ustawieniami, aby tworzyć różne looki: z ciasnych, bardziej zdefiniowanych loków do miękkich luźnych fal. Z 3 ustawieniami temperatury i 3 ustawieniami timera, opcją wyboru kierunku loków i możliwością włączenia lub wyłączenia technologii Hydrotherm ™ - kontrola artystyczna jest w twoich rękach.
Od dłuższych włosów do krótszych, bez względu na rodzaj włosów, Perfect Curl stworzy błyszczące, długotrwałe loki, za każdym razem”(tłumaczenie własne – oryginał tutaj).

Cena:

Na stronie Babyliss Pro lokówka kosztuje 160 funtów. 

Dostępność:

     Tej konkretnej lokówki nie widziałam nigdzie dostępnej stacjonarnie. Dostępna jest na stronach internetowych wskazanych powyżej, można ją znaleźć także na ebay’u, jednak trzeba pamiętać żeby uważać na liczne podróbki tych lokówek (ostrzega o tym producent na swojej stronie internetowej).

Kto testował?

Odsyłam do linka z opisem moich włosów.

W jaki sposób stylizowałam włosy?

     Ustawienia lokówki jakie zastosowałam: włączyłam opcję Hydrotherm (oczywiście wcześniej napełniłam pojemniczek wodą), temperaturę ustawiłam na najwyższą 230 stopni, do skrętu włosów po prawej stronie głowy wybrałam prawostronny skręt loków, a po lewej lewostronny, czas jaki wybrałam to 12 sekund na pojedynczy kosmyk.
         Włosy podzieliłam na dwie partie: część górną spięłam i stylizowałam dolną partię włosów przechodząc od lewej strony do prawej (zmieniając w międzyczasie kierunek skrętu w ustawieniach). Po skończeniu kręcenia loków na dole, zabrałam się za górną partię włosów, ponownie od lewej strony do prawej.
          Do kręcenia wybierałam małą kępkę włosów ok 1,5 cm. Każdą kępkę rozczesywałam przed włożeniem do urządzenia.
         Należy pamiętać, żeby część główki lokówki gdzie widzimy komorę ceramiczną trzymać w kierunku skalpu – na nasze szczęście na lokówce jest naklejka przypominająca tą informację.
      Po zakręceniu całości włosów użyłam lakieru do włosów i muszę podkreślić, że loki zrobione wcześniej trzymały się równie dobrze jak te zrobione później.

Czas trwania stylizacji:

        Cały zabieg zajął mi 25 min z zegarkiem w ręku. Jak na stylizację moich włosów jest to bardzo dobry wynik. Ze zwykłą lokówką musiałam się nieraz bawić po 1,5 h.

Wrażenia ze stylizacji:

          Stylizowanie włosów z użyciem lokówki Babyliss uważam za łatwe i przyjemne. Przede wszystkim świetną sprawą jest to, że możemy zrobić fryzurę w zupełności samodzielnie. Nie miałam problemów żeby podkręcić moje włosy z tyłu głowy. Moją największą obawą było to, że włosy nieprzyjemnie wciągnął się i zaplączą w urządzeniu. Jednak tutaj miła niespodzianka – jeśli coś we wkręcaniu włosów do komory pójdzie nie tak lokówka automatycznie przestaje je wkręcać, „cofa się”, wypuszcza włosy i wydaje sygnał dźwiękowy. Dzięki temu wiemy, że trzeba ponownie wystylizować dane pasmo włosów i raczej nie stanie nam się krzywda. Bałam się także, że sprzęt może okazać się nieodpowiedni do moich, dość długich już włosów. Dobieranie małych objętościowo pasemek pozwala na ładne skręcenie nawet dłuższych włosów, a skręt przy nasadzie głowy jest równie mocny jak na końcach. Sygnał dźwiękowy, który informuje nas o tym ile sekund minęło (słyszymy odliczanie) i że czas uwolnić pasmo z komory, bardzo ułatwia pracę z lokówką (nie musimy się martwić, że trzymałyśmy włosy za długo lub za krótko), a także zapewnia większe bezpieczeństwo tego urządzenia stylizacyjnego dla naszych włosów. Po stylizacji włosy są przyjemnie miękkie i pięknie lśnią. Wydają się bardziej nawilżone. Cały proces przebiega bardzo szybko, skręty są dokładne, nie trzeba w międzyczasie ich poprawiać. Fryzura stworzona za pomocą tej lokówki jest bardzo trwała. Mimo dzisiejszego spaceru w ogromnym wietrze, loki trzymały się nieźle do końca dnia (rozprostowane na czubku i długości).

Na co należy uważać:

          Przede wszystkim należy pamiętać, żeby trzymać część główki lokówki gdzie widzimy komorę ceramiczną trzymać w kierunku skalpu – chcemy przecież, żeby lokówka wciągnęła nasze włosy od dołu, a nie od skalpu co mogłoby być bardzo nieprzyjemne. Trzeba trzymać główkę lokówki z daleka od skóry głowy i uszu, bowiem jest ona mocno nagrzana i możemy się poparzyć. Dobierając pasma włosów do skrętu trzeba wybrać optymalną ich ilość mając na uwadze naszą długość włosów – jeśli dobierzemy ich za dużo włosy mogą się nie podkręcić. Należy także dobierać pasma przylegających do siebie włosów (a nie np. pasmo zawierające włosy znajdujące się na spodzie głowy i kilka włosków pojedynczych, które rosą na wierzchu głowy) bowiem lokówka może wyrwać pojedyncze włoski, które nie są przyległe do wciąganego do komory pasma (mi się to kilka razy zdarzyło).

Efekty.
               Efekty przedstawię na swoich dłuższych włosach, a także na krótszych włosach mojej siostry. Najpierw zdjęcia od razu po skręceniu loków, a następnie po rozczesaniu włosów palcami.

Poniżej zdjęcia po spacerze na wietrze.


Ocena czy produkt spełnił moje oczekiwania.

Moim osobiście zdaniem ta lokówka to super produkt. Stylizacja z nią jest miła, łatwa i szybka. Loki jakie tworzy są bardzo ładne. Fryzura jest trwała. Oczywiście produkt kosztuje dość sporo, jednak moim zdaniem jest to dobra inwestycja. Polecam serdecznie.

A jak Wam się podobają efekty? Korzystałyście już z lokówki automatycznej?


Pozdrawiam

You Might Also Like

0 komentarze

Najnowsze wpisy

Szukaj w tym blogu

Blog Archive

POLUB MNIE NA FACEBOOKU